Yılmaz Özdil’in Meksikalı Bisikletli Üzerinden Örneklendirdiği Dilan Polat Hikayesi Akıllara Durgunluk Verecek

Gazeteci Yılmaz Özdil, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında çıkan son iddialar ile birlikte Arda Turan’ın Seçil Erzan tarafından dolandırıldığı senaryoya bambaşka bir soluk getirdi. Kanalblabla’da paylaşmış olduğu videoda anlattığı enteresan hikaye ile birlikte dikkat çekici bir durumun altına parmak bastı.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=YzCl8…

Gazeteci Yılmaz Özdil, son dönemde gündemi sarsan Dilan Polat ve futbolcuların “yüksek karlı gizli fon” üzerinden dolandırılmasının altını çizerek, farklı açıklamaların altına imza attı.

YouTube’daki Kanalblabla hesabı üzerinden paylaşmış olduğu açıklama videosunda Dilan Polat, Engin Polat, Arda Turan ve Seçil Erzan hariç bir kişiden daha bahsetti.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde 18 futbolcunun Seçil Erzan tarafından dolandırıldığı “yüksek karlı gizli fon” durumu hakkında Dilan Polat’ı da işin içine katarak “Bu kadronun yedek kulübesinde bile oturamaz!” demişti.

Dilan Polat’ın 250 milyon lira kara para akladığı iddialarına karşın, Arda Turan’ın Seçil Erzan fonuna 400 milyon lira koyması durumunun daha büyük bir konu olduğunu ifade etmişti.

Daha sonrasında Dilan Polat ve Engin Polat çifti hakkında bir soruşturma daha başlatıldığı bilgisini almıştık.

Kara para aklama, vergi kaçırma, yasa dışı bahis ve örgüt üyeliği gibi pek çok konuda adları geçen Polat çiftinin bir de yasa dışı madde imal etme suçundan soruşturulacağı açıklanmıştı.

Yılmaz Özdil üç gün önce paylaşmış olduğu videoda “Meksikalı bisikletli” hikayesini anlattı.

Bisikletiyle Amerika’ya giriş yapan bisikletlinin selesinde bir torba taşıdığını, ve sınır polislerinin sürekli bu torbayı kontrol ettiğini fakat hiçbir şey bulamadığını anlattı. Aradan yıllar geçtikten sonra emekli olan sınır polisinin aynı bisikletliyle karşılaştığında ne kaçırdığını sorup aldığı cevabı anlatan Özdil, ilginç bir noktaya parmak bastı.

Yılmaz Özdil verdiği örneğin sonunda “Torba Dilan Polat, bisiklet Sezgin Baran Korkmaz” dedi.

Torba içinde bir şey kaçırdığı sanılan Meksikalı’nın kaçırdığı şey aslında bisikletmiş. Yılmaz Özdil de bu konuda ‘Bakmakla görmek arasındaki çelişkiyi özetleyen muhteşem bir fıkradır. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda 128 milyar dolar hokus pokus oldu. Merkez Bankası’nın kasası neden boşaldı diye merak edileceğine, Foncu Seçil’in merak edilmesi, para kaptıran Arda Turan’lar ile Emre Belözoğlu’yla alay edip kendi parasını kimin kaptığını fark edememek… ‘ dedi.

Konuyu enteresan bir örnekle açıklayan Özdil, durumları da kişilerle bağdaştırdı. “Meksikalı’nın selesindeki torbaya bakıp, Meksikalı’nın bisikletini görmemek.”

‘Meksikalı’nın selesindeki torbadır Dilan Polat. Meksikalı’nın bisikletidir gözden kaçırılan Sezgin Baran Korkmaz.’

İşte o video:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir