Oynayanlar Görebilmiş Mi? Cyberpunk 2077’deki En İyi 11 Easter Egg

Cyberpunk 2077 bize keşfetmeye hazır bir dünya bıraktı ve haliyle biz de bunu yaptık. Karşınızda Cyberpunk 2077’deki en iyi 11 easter egg. Dilerseniz başlayalım.

1. Batmobile

Cyberpunk 2077 hakkında konuşacak çok şey olsa da içerisinde bulunan arabalarıyla da kendinden söz ettiren bir yapım. Batmobile de bu araçlardan biri. Sunset Motel’deki hızlı seyahat noktasına yakın bir tünelin yarısında denk gelebildiğiniz Batmobile sürülebilir olmasının yanında oyunun en hızlı araçlarından biri.

2. Dirty Harry

Bildiğiniz üzere yapım içerisinde birçok yan görev de bulunuyor. Bu yan görev hikayelerinin birinde mangala davetlisiniz. Muhabbet sürerken River Ward’un yeğenleri ile bir oyun oynuyorsunuz ve başlıkları takanlardan birinin ismi Henry Callahan oluyor. Bu Clint Eastwood’un Dirty Harry filminin baş karakteri Harry Callahan’a bir gönderme.

3. Die Hard

Dirty Harry göndermesiyle aynı hikaye içerisinde farklı bir easter egg daha var. River Ward’un yeğenlerinden birinin ismi Henry Callahan olurken diğerininki Joan McClane olarak değişiyor. Bu da Bruce Wills’in Die Hard filmindeki karakteri John McClane’e işaret ediyor.

4. Blade Runner

Bu easter egg direkt karakter halinde yer alıyor. Advocet Hotel’in çatısında filmin baş düşmanı Roy Batty’yi elinde beyaz bir güvercin tutarken görebilirsiniz. Beyaz güvercin ise Blade Runner filminin simgesi niteliğinde.

5. GlaDOS

Delamain’in bizden kontrolden çıkan yapay zeka arabaları avlamamızı istediği görevdeyiz. Görev esnasında bir arabanın sesi çok tanıdık geliyor. Etkileşime geçtiğinizde ise bu yapay zekanın Portal oyununun baş düşmanı GlaDOS olduğunu fark edebilirsiniz. Hatta ‘the cake is a lie’ repliğini duymanız da mümkün.

6. John Wick

‘Johnny Silverhand’i Keanu ağabey oynuyor.’ motivasyonuyla ortaya çıkmış bir easter egg ile karşınızdayız. Olivie Branch sırasında Sergei adlı yabancı ile konuşursanız size gösterişsiz ve yanında köpeği olan bir tetikçiden bahsedecektir.

7. Indiana Jones

Medeski Fuel Station hızlı seyahat noktasının kuzeyine giden yolun ilerisindeki yol ayrımında geldiniz mi? Tamam, dikkatle bakın! Üstünde bir şapka olan buzdolabı göreceksiniz. Bu Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmine bir gönderme.

8. Matrix

Eğer oyunda yapılacak şeyleri keşfeden biriyseniz bu easter egg tam size göre. Televizyonun başına oturup yalnızca Just Ads adlı kanalı izlerseniz bir yerden sonra ‘Clothes, lots of clothes.’ repliğini duyacaksınız. Bu Matrix filmindeki ‘Guns, lots of guns’ repliğine gönderme. 

‘Keanu Reeves’in ne kadar filmi varsa gönderme yapalım’ demişler sanki.

9. Voight-Kampff Testi

Listemizin ikinci Blade Runner göndermesi oyunun sonuna doğru karşımıza çıkıyor. Arasaka sonunun oynarken karakteriniz çeşitli testlerden geçiyor. Bunlardan biri Voight-Kampff testi. Aynı test Blade Runner’da Replicant’lar ile insanları ayırmak için kullanılıyordu.

10. Fallout

Fallout herkese gönderme yapıyormuş o zaman Cyberpunk 2077 da ona yapsın. Regional Airport’un güneybatısında karşılaşabileceğiniz ‘101’ yazılı kapı Fallout’un 101 numaralı sığınak kapısına işaret ediyor.

11. The Office

Bu easter egg’e rastlamak için yapmanız gereken ‘the Big in Japan’ adlı göreve başlamak. Görevde Haruyoshi diye bir karakter ile karşılaşıyor ve onun anlattığı hikayeye vakıf oluyorsunuz. Hikaye The Office’in 6. sezonunda Darryl’ın kalp doktorunu kurtardığı bölümle aynı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx