Navalny’nin eşi Putin’e meydan okudu

Rus muhalif lider Aleksey Navalny’nin eşi Yulia Navalnaya, X hesabı açarak yayınladığı video mesajında, “özgür bir Rusya için mücadele edeceğini” söyledi.

Navalnaya, “Aleksey Navalny’nin çalışmalarını sürdüreceğim” başlıklı videosunda, “Özgür bir Rusya’da yaşamak istiyorum, özgür bir Rusya inşa etmek istiyorum.” dedi.

“Vladimir Putin kocamı öldürdü.” diyen Navalnaya, yeni bir Rusya yaratmak için Kremlin’le savaşmak üzere Rus halkıyla birlikte çalışacağını da sözlerine ekledi.

Navalnaya, Rus yetkilileri Navalny’nin cesedini saklamakla ve “Novichok sinir gazı izlerinin vücudundan kaybolmasını beklemekle” suçladı ve “cinayeti işleyenlerin isimlerinin açıklanacağını” belirtti.

Navalnaya, “Putin, Aleksey’i öldürerek benim yarımı öldürdü, kalbimin ve ruhumun yarısını. Ama diğer yarısına hala sahibim ve bu bana vazgeçmeye hakkım olmadığını söylüyor. Aleksey Navalny’nin çalışmalarına devam edeceğim, ülkemiz için savaşmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

“BU SUÇU İŞLEYENLERİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Rus yetkilileri “Navalny’nin cesedini saklamakla ve Novichok sinir gazı izlerinin vücudundan kaybolmasını beklemekle” suçlayan Navalnaya, şöyle devam etti:

“Sizi yanımda durmaya çağırıyorum. Öfkemi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Öfke, kızgınlık, geleceğimizi öldürmeye cüret edenlere karşı nefret!”

Navalnaya son olarak şunları şöyledi:

“Putin’in Aleksey’i üç gün önce neden öldürdüğünü tam olarak biliyoruz. Bunu size yakında anlatacağız. Bu suçu tam olarak kimin ve nasıl işlediğini kesinlikle bulacağız. Kesinlikle. İsimleri söyleyeceğiz ve yüzleri göstereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx