Kiminin Başına Meteor Düştü, Kimine Yedi Kez Yıldırım Çarptı

Sevdiğiniz biri tarafından terk edildiğiniz, sınıfta gülünç duruma düştüğünüz ya da Noel Baba’nın gerçek olmadığını öğrendiğiniz günün hayatınızın en kötü günü olduğunu düşünüyorsanız eğer kendinizi şanssız saymayın. Şimdiye kadar yaşamış bu en şanssız 10 insanla kıyaslandığında hiçbir şey görmediniz. Bu talihsiz kişiler size kendinizi gezegendeki en şanslı insan gibi hissettirecekler.
Kiminin üstüne meteor düştü, kiminin bindiği üç gemi de battı, kiminin ise yanında bulunduğu üç ABD Başkanı suikasta kurban gitti.

İşte dünyanın en şansız insanlarının hikayeleri…

10. Costis Mitsotakis

2012 yılında İspanya’da çoğu yoksul çiftçilerden oluşan 250 kişilik küçük bir köy, piyangonun 950 milyon dolarlık büyük ikramiyesinden bir bilet kazandı. Bu büyük ikramiye yoksul ve işsiz köylüler için büyük bir olaydı, her bir kişi en az 130.000 dolar aldı. Ancak tek başına bilet alan Costis Mitsotakis adlı şanssız bir adam listenin dışında kaldı. Onun dışında herkes piyangoyu kazandı, ancak o bunu çok sportmence karşıladı ve herkesi her zamankinden daha mutlu olduğu için alkışladı.

9. Ann Hodges

30 Kasım 1954’te Ann Hodges, ABD’nin Alabama eyaletindeki evinde sakin bir uyku çekerken gökyüzünden düşen korkunç bir göktaşı vücudunun büyük bir bölümünü fena halde zedeledi. O, dünya dışı bir cisim tarafından yaralandığı bilinen tek kişi. Bunun için gereken olasılıkları hayal edebiliyor musunuz? Milyarda bir gibi.

8. Tsutomu Yamaguchi

Bu adam bombalandıkları sırada hem Hiroşima hem de Nagazaki şehirlerindeydi. İki şehirdeyken atom bımbasının hedefi oldu. Yamaguchi, 6 Ağustos 1945’te sabah 8:15’te şehir bombalandığında firması Mitsubishi Heavy Industries için Hiroşima’daydı.

Atom bombasından vücudundaki birkaç sıyrıkla kurtulduktan sonra memleketi Nagasaki’ye dönmeye karar verdi. Ancak işe gittiği gün Amerika bu kez Nagazaki’ye bir bomba daha attı. İnternetteki insanlar ona şanssız diyor, ben ise bu adamın gelmiş geçmiş en şanslı insan olduğunu söylüyorum. Nükleer saldırıdan iki kez kurtuldu, bunu başaran tek kişi.

7. Robert Todd Lincoln

ABD’nin ünlü başkanı Abraham Lincoln’ün oğlu Robert Todd Lincoln belki de etrafınızda olması gereken en şanssız kişidir, özellikle de bir başkansanız. Suikast sırasında üç ABD Başkanının yanında bulunmuştur. John Wilkes Booth’un Abraham Lincoln’ü vurduğu gece Robert Todd da yanındaydı.
1881 yılına gelindiğinde Lincoln, ulusal bir görev için yetkin bir avukat haline gelmiş ve yeni göreve başlayan James A. Garfield’in Savaş Bakanı olmuştur. O Temmuz ayında Lincoln’ün Başkan’la birlikte trenle seyahat etmesi planlanmıştı, ancak yolculuk hiç gerçekleşmedi. Lincoln ve Garfield’ın treni istasyondan ayrılmadan önce Charles Guiteau adında bir adam Başkanı vurdu.

Ama orada bitmedi. Yirmi yıl sonra kötü şansı başka bir başkanı öldürmek için geri döndü. Bu kez kurban Başkan William McKinley’di. Lincoln suikast sırasında teknik olarak yanında olmasa da, anarşist Leon Czolgosz başkanı yakın mesafeden iki kez vurduğunda McKinley ile görüşmeye gidiyordu.

6. Violet Jessop

Bu kadın, tarihin en feci iki gemi kazasından kurtulmuştur. Sırasıyla 1912 ve 1916 yıllarında RMS Titanic ve HMHS Britannic enkazlarından sağ kurtulmuştur. Sadece bu da değil, 1911 yılında bir İngiliz savaş gemisiyle çarpışan RMS Olympic’in güvertesindeydi. Bundan sonra uzun süre yaşadı ve 1971 yılında konjestif kalp yetmezliği nedeniyle 84 yaşında öldü.

5. Jason ve Jenny Cairns-Lawrence

Jason ve Jerry Lawrence adlı İngiliz bir çiftin tatillerinden gerçekten kötü anıları kaldı geriye. Çift New York’a gitmiş ve ABD topraklarında gerçekleşen en büyük terör saldırısı olan 11 Eylül saldırıları sırasında orada bulunmuşlar. Böylesine korkunç bir olaya tanık olduktan sonra muhtemelen bir daha asla tatil için New York’a gitmemeye karar vermişlerdir. 2005 yılında Londra’ya gitmeye karar verdiler. Ve Londra metrosunda tarihlerinin en kötü intihar saldırısı gerçekleşti.

Ama orada durmadı. 2008 yılında, bu kez Mumbai’de olmak üzere tekrar seyahate çıktılar. Bunu 26 Kasım 2008’de yine bir terör saldırısı izledi. Yaklaşık 160 kişinin ölümüne yol açan bu saldırı Hindistan tarihindeki en kötü terör saldırısıydı. Umarız bu iki kötü şans kral ve kraliçesi bir daha başka bir şehre seyahat etmezler.

4. Frane Selak

Ocak 1962’de Selak, Saraybosna’dan Dubrovnik’e trenle seyahat ediyordu. Tren buzlu nehre çarparak kendisi hariç 17 yolcunun ölümüne neden oldu, Selak trenden ufak sıyrıklar ve morluklarla kurtuldu.
Ertesi yıl bir uçakla seyahat ederken aniden kokpitin kapısı patladı ve onu uçaktan atmaya zorladı. Uçakta 19 kişi ölmesine rağmen, kendisi sadece hafif yaralanmış ve bir şekilde bir samanlığa düşmüştür.
1966’da bir otobüs kazasından sağ kurtuldu. 1970 yılında, arızalı pompa nedeniyle alevler içinde kalan arabasından kaçmayı başardı. 1973’te Selak’ın bir başka arabası alev aldı, yine küçük yaralarla kurtuldu. 1995 yılında kendisine bir belediye otobüsü çarptı. 1996 yılında, karşıdan gelen bir kamyondan kaçmak için uçurumdan atladı, ardından bir ağaca kondu ve arabasının 300 fit altında patlamasını izledi.
Ancak tüm bu korkunç kazalardan kurtulduktan sonra Hırvat piyangosundan 1.000.000 dolar kazandı. Bu yüzden gezegendeki en şanslı ve en şanssız adamlardan biri olarak görülebilir.

3. Roy Sullivan

Bu adam Roy Sullivan, bir efsane. 1942 ve 1977 yılları arasında Sullivan’a yedi kez yıldırım çarptı ve hepsinden sağ kurtuldu. Kendisi Guinness Dünya Rekorları tarafından diğer insanlardan daha fazla yıldırım çarpan kişi olarak tanınmaktadır. Ancak hayatını 7 kez kurtardığı için Tanrı’ya şükretmedi, 1983 yılında 71 yaşındayken kendini başından vurdu.

2. Jeanne Rogers

Jeanne Rogers kesinlikle yaşamış en şanssız insanlardan biri. Bir keresinde bir gemiden suya düşmüş, iki kez yıldırım çarpmış, bir yarasanın saldırısına uğramış, kocası tarafından neredeyse ölene kadar dövülmüş, gaspçıların saldırısına uğramış. Bu kazalardan kurtulduktan sonra Rogers’a kazara ölümlerden korkup korkmadığı soruldu. O da basitçe, “Ölmek beni korkutmuyor ama yaşamak ödümü koparıyor,” diye cevap vermiş.

1. John Lyne

John Lyne dünyanın en şanssız insanlarından biri olarak biliniyor, normalde insanı öldürecek 16 kazadan sağ kurtuldu. Kendisine yıldırım çarpmış, bir kargo kamyonu ile bir otobüs tarafından ezilmiş, neredeyse boğularak ölmetehlikesi geçirmiş, bir mancınık tarafından itilerek 8 dişi kırılmış, birkaç araba kazası geçirmiş ve bir madende kaya tarafından yuvarlanmıştır. Ama bu adam tüm bu cenin kazalarından bir patron gibi kurtuldu.
Şimdi bu yaşanmışlıklara bakarak kendinize şanslı olup olmadığınızı sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx