Instagram’da Reels ve Gönderileri Sadece “Yakın Arkadaşlar” ile Paylaşma Rehberi

Instagram, kullanıcıların Reels ve gönderilerini ‘Yakın Arkadaşlar’ listesiyle paylaşmalarını sağlayan yeni bir özellik duyurdu. Bu özelliği kullanarak kişisel içeriklerinizi sadece seçtiğiniz kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılıyor, gelin birlikte öğrenelim. ?

Kaynak: 1

Meta, Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik duyurdu.

Kullanıcılar artık gönderilerini ve Reels videolarını yalnızca “Yakın Arkadaşlar” listesindeki kişilerle paylaşabilecekler.

Bu özellik daha önce Hikayeler ve Notlar bölümünde kullanılabiliyordu, şimdi ise genişletilerek gönderi ve Reels içeriklerine de uygulanacak.

Yakın Arkadaşlar listesine eklenen gönderiler yeşil yıldız simgesi ile işaretlenecek, böylece bu gönderilerin özel bir kitleyle paylaşıldığı anlaşılacak.

Bu yeni özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Instagram uygulamasının altındaki menüde yer alan “+” düğmesine basarak “Gönderi” veya “Reel” seçeneğini seçin, içeriğinizi istediğiniz gibi düzenledikten sonra “İleri”ye tıklayın.

Paylaşmadan önce “Kitle” seçeneğine dokunun ve buradan “Yakın Arkadaşlar”ı seçin.

Gönderinizi paylaştığınızda yalnızca Yakın Arkadaşlar listenizdekiler tarafından görülecek ve sağ üst köşede küçük yeşil yıldız simgesi ile işaretlenecek.

Bu özellik, kullanıcıların içeriklerini daha dar bir çevreyle paylaşmalarına olanak tanıyarak sosyal medyada daha güvenli ve kontrol edilebilir bir alan yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx