Eskişehir’de eski sevgiliye bıçaklı saldırı anları

AA

Eskişehir’deki bir spor salonunda eğitmenlik yapan 34 yaşındaki Gamze C, arkadaşıyla gittiği eğlence mekanından ayrıldığı esnada eski erkek arkadaşı Fatih D’nin bıçaklı saldırısına uğradı.

Ağır yaralanan kadın Eskişehir Şehir Hastanesine kaldırılırken, polis tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Fatih D. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Gamze’nin avukatı Kübra Bozer, taburcu olduktan sonra evinde istirahat eden müvekkilinin aldığı bıçak darbeleri nedeniyle ellerini kullanamadığı için annesi ve kız kardeşinden yardım alarak ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi.

“Parmakları işlevsiz halde”

Gamze C’nin plastik cerrahi uzmanı kontrolünde tedavisinin sürdüğünü belirten Bozer, “Elin işlevini geri kazanıp kazanmama durumu sonra belli olacak çünkü ellerinden ameliyat olmayı bekliyor. Şu an bileklerine kadar elleri alçıda. Parmakları işlevsiz bir halde.” dedi.

Bozer, olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinde, Fatih D’nin 15-16 kez bıçağı Gamze C’ye doğru salladığının görüldüğünü aktardı.

Müvekkilinin, kendisini korumaya çalışırken tendonları koptuğu için ellerinin işlevsiz kaldığını dile getiren Bozer, doktorların ameliyat ve fizik tedavi süreci sonrasında iyileşebileceğini umduğunu ifade etti.

“Bu olayı tasarlamış”

Avukat Kübra Bozer, Fatih D’nin bıçaklı saldırı öncesinde sosyal medyada sahte hesaplar açarak müvekkiliyle iletişime geçmeye çalıştığını öne sürerek, şöyle konuştu:

Müvekkilime sahte sosyal medya hesaplardan mesaj atmış. Olaydan bir gün öncesinde farklı bir kadın hesabı açıp hem beni hem de müvekkilimi eklemiş. Müvekkilim Gamze C’ye yönelik olarak ‘Babanızın selamı var. Sizi yanına bekliyor. Dua edin kendiniz için. Günahlarınızdan arının’ yazmış. Müvekkilimin babası hayatta değil. Burada babasının yanına göndereceğini, kendisini hazırlaması gerektiğini açıkça söylüyor. Bu olayı bir gün öncesinde tasarlamış.

Olay yeri çevresindeki bir iş yerinin kamera kayıtlarında, yanındaki kadın arkadaşıyla kaldırımda yürüyen Gamze C’nin yolun karşısına geçtiği sırada şüphelinin arkadan koşarak geldiği ve Gamze C’yi bıçakladığı, çevredekilerin panikle kaçıştığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir