BTC balinaları neyin peşinde? Yarım milyar dolarlık birikim dikkat çekti!

Bitcoin balinaları Ekim ayının başından bu yana yaklaşık 20 bin BTC (550 milyon dolar) biriktirdi.

Kripto analisti ve veri uzmanı Ali Martinez Ekim 2023’ün başından bu yana gerçekleşen balina aktivitelerine dikkat çekti. Martinez, balinaların son 11 günde yaklaşık 550 milyon dolarlık BTC biriktirdiğini açıkladı.

Ekim başından beri 20 bin BTC biriktiren balinaların nihai amacı henüz bilinmiyor. Ancak birçok kripto yorumcusu, balina aktivitelerinin boğaya işaret olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) balinaları ve kurumsal iştah

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu hafta başında 28 bin dolar direncinden sektikten sonra yüzde 2’ye yakın bir düşüş yaşadı. Günü 27 bin dolar bölgesinde geçiren BTC, ayı piyasasının şiddetlenebileceği yönünde korkuları çoğalttı. Ancak söz konusu veriler olası bir boğa hazırlığını öne çıkarıyor olabilir.

Ali Martinez’in Santiment verilerine dayandırdığı paylaşımına göre, balinaların Ekim ayındaki birikimlerinde ciddi bir artış yaşandı. Fiyat düşüşünü de fırsat bilen balinalar 20 bin BTC (550 milyon dolar) satın aldı.

BTC düşüş trendine devam etmesine rağmen dominans tarafında liderliğini pekiştirdi. BTC’nin dominansı yüzde 52 seviyesine yaklaştı.

Diğer taraftan kurumsal girişlerde de yoğunluk görüldü. Dijital varlık ürünlerine (ETF’ler, ETP’ler vb.) 78 milyon dolarlık para girişi gerçekleşti. BTC’nin bu ürünlerdeki payı ise 43 milyon dolar oldu.

Analistler, 2024 yılında gerçekleşecek halving’e yaklaşılırken BTC için dalgalanma bekliyorlar. Popüler kripto analisti Rekt Kapital, sonraki boğadan önce BTC’nin 20 bin dolara düşeceğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx