Analist Çıldırdı: Bu Altcoin Yıldırım Hızında Yükselebilir!

Bir kripto analisti, XRP için yaptığı son teknik analizi paylaştı. Analiste göre, XRP’nin 0,5160 doların üzerine çıkması halinde 2,8 ile 4,6 dolar arasında bir hamle yapacak. Ancak, analistin asıl hedefi, bunların çok ötesinde. Bu arada, bir başka analist de altcoin için ay yolculuğundan bahsediyor.

Altcoin, 2024’ün başlarında 12-50 dolar arasına yükselebilir!”

Kripto traderı ve analisti Egrag Crypto, Ripple (XRP) fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde 2,8 ile 4,6 dolar arasına yükselebileceğini öngörüyor. Analiste göre, XRP fiyatı bir birikim bölgesinde kalıyor. Ayrıca, 0,5160 doların üzerine çıkana kadar bunu yapmaya devam edecek. Egrag Crypto, altcoin fiyatının 2,8 ile 4,6 dolara doğru bir hareket yapmasının ardından 1 dolara kadar bir düzeltme yapılacağını da sözlerine ekliyor. Bundan sonra, altcoin’in fiyatı “büyük ve zorlu bir yolculuğa” çıkacak. Analiste göre, altcoin fiyatının bu süre zarfında 12 dolar hatta 50 dolara kadar çıkması mümkün.

Bununla birlikte analist, takipçilerini sabırlı olmaya çağırıyor. Çünkü, XRP’nin fiyatının önümüzdeki yılın başlarına kadar konsolide olmaya devam edeceğini tahmin ediyor. Analist, XRP fiyatının 2024’ün ilk çeyreğine kadar düz bir şekilde işlem görmeye devam edeceğini belirtiyor. Basın zamanında, XRP’nin 0,4674 dolardan el değiştiriyor. Mevcut durumda altcoin fiyatı, kripto piyasasında ayrı bir eğilim izliyor. Çünkü, 24 saatlik %10’un üzerinde bir kayıp yaşadı.

XRP fiyatı 7 günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

XRP aya mı gidiyor?

Altcoin son zamanlarda, kayıplar açısından piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında kötü gidiyor. Çünkü, en büyük ‘kaybedenler’ listesinin başına yerleşti. Bununla birlikte bir analist, yakın gelecekte 0,8 dolara ulaşma şansından bahsediyor. Bu yüzden kripto sektöründeki en güçlü altcoin’lerden biri olmaya devam ediyor. Altcoin Sherpa takma adlı analistin paylaştığı gözlem ve grafik modellerine göre, XRP tokenı 0,53 ile 0,6 dolar arasındaki arz bölgesini aşarsa, hedefleyeceği bir sonraki alan muhtemelen 0,8 dolar olacak.

XRP 3 günlük fiyat hareket analizi / Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada, kripto varlığın önceki fiyat hareketi, özellikle Blockchain şirketi Ripple’ın hukuk ekibi Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan davada anlamlı kazançlar elde ettikçe, yükseliş için yeterli güce sahip olduğunu kanıtlıyor.

Yasal savaş Ripple’ın lehine sonuçlanırsa, XRP’nin büyük bir artışla tepki vermesi mümkün. Çünkü, SEC’in o zamanki bölüm direktörünün konuşmasının piyasalarda karışıklığa neden olacağını bildiğini ve yine de yaptırım yoluyla düzenleme politikasında ısrar etmeye devam ettiğini gösteren dosyaların yayınlanmasıyla, olasılıklar kripto firmasının yönüne daha fazla döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir