Yunanistan Milli Takımı’nın koçu Yunus Öçal oldu

Yunanistan Voleybol Federasyonu, AEK’da görevini sürdüren Yunus Öçal’ı kadın milli takımı başantrenörlüğü görevine getirdi. Öçal, AEK Kadın Voleybol Takımı’ndaki başantrenörlük görevinin devam edeceği bilgisini paylaştı. AEK, deneyimli çalıştırıcı yönetiminde geçen sezon tarihinde ilk kez Yunanistan Kupası’nı kazanmıştı.

Deneyimli çalıştırıcı, geçen sezon çalıştırdığı AEK’ye tarihinde ilk kez Yunanistan Kupası’nı kazandırmıştı.

Öçal, iki gün önce federasyon yönetimiyle bir araya geldiklerini ve bir senelik anlaşma yaptıklarını belirtti.

Sürecin çok hızlı geliştiğini belirten Öçal, “Birkaç adayla birlikte beni düşünüyorlardı. Marcello’nun da önermesiyle doğru adayın ben olduğumu düşündüler. Beni tanımalarının da kararlarında etkisi oldu” diye konuştu. Öçal konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu yaz Yunanistan Milli Takımı’yla Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz. Grubumuzda Türkiye, Azerbaycan, Çekya gibi sert takımlar var. Altı takım arasında ilk 4’e girerek gruptan çıkmamız lazım. Sonuç odaklı hareket etmemiz gerekiyor. Kadroyu da buna göre kuracağız. Yetenekli oyuncularımız var. İlk hedefimiz gruptan çıkmak, sonra adım adım ilerleyeceğiz.”

2023 Avduha Kadınlar Voleybol Şampiyonası, 15 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Belçika, Almanyl, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir