Yeni işini açıkladı

Posted by

tv100’de yayınlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum’a konuk olan Arda Turan samimi açıklamalarda bulundu. Turan, canlı yayında yapacağı yeni işini açıkladı.

Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum’un bu haftaki konuğu, milli futbolcu Arda Turan oldu.

Gazeteciye yumruk atmasından cinsel tacizle yargılanmasına, futbolculuğa devam edip etmeyeceğinden teknik direktör hayaline dair net ifadeler kullanan Turan “Galatasaray’da oynayamayacağıma göre, futbol kariyerimi Katar’da, ABD’de, eşimin ve ailemin rahat edeceği bir yerde rahat edemeyeceği bir yerde oynamayı düşünmüyorum. Süper Lig’de herhangi bir takımda oynamayı düşünmüyorum.” dedi.

“EKİBİMİ TOPLUYORUM”

Teknik direktörlükle ilgili Turan “Alttan bir takımı alıp, UEFA Kupası final yolculuğuna giden bir hikaye olsa ona hizmet etmek isterim ama onun dışında futbol oynayacağımı düşünmüyorum. Teknik direktör olmak istiyorum, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Çalışıyorum ekibimi topluyorum. Kerem Yavaş var Şenol Güneş’in yardımcılığını yaptı. Emrah Karakovan var A Milli Takımın kaleci antrenörü. O isterse onu oradan alacağım. Rijkaard’ın yardımcılığını yapmış Carlos var. Atletico Madrid’den yardımcı antrenörlük yapmış Oscar var. Böyle bir ekiple hocalık yapmak istiyorum.” diye konuştu.

“BEN, BARCELONA’YA KARŞI İYİ OYNADIM DİYE MUTLU OLMAK İSTEMİYORUM”

“Ali Sami Yen’de eleniyoruz Barcelona’ya hala pas oyunu” diyen Turan “Biz Barcelona’yı eleyebilirdik. Ben, Barcelona’ya karşı iyi oynadım diye mutlu olmak istemiyorum. Frankfurt’un oynadığını Galatasaray da oynadı. 15 dakika Ali Sami Yen’in enerjisi, at bakalım uzun topu, düşeni ikinci al, bir faul kazan. Atıyor musun, atmıyor musun Barcelona’ya golü?” ifadelerini kullandı.

“BEN, KİMSEYE BÖYLE BİR ŞEY YAPMADIM”

Özel hayatına ilişkin Turan “Çok yanlış, büyük hatalar, rezillik… O dönemdeki davranışlarım çok kötü. Sebeplerinin, benim vicdanımda geçerliliği var. Bilal abi, ‘Bu paranın gözü kör olsun’ diye manşet atarken ‘Evladım, bu iş nedir’ diye sormaz mısın? Benim evimde kalıyorsun. Şiddet yanlış. “Cinsel tacizle yargılanıyorum. Ben, kimseye böyle bir şey yapmadım. Kanıtlar nerede? Beraat ettim ama içim soğumuyor. Kimse benden özür diledi mi?” dedi.

“BENİ BİR TEK SEN GEÇEBİLİRSİN”

Fatih Terim’in sözlerine ilişkin Turan “Tarihin en iyi teknik direktörü olmak istiyorum. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum, ‘Beni geçebilirsin’ dedi. Onun için de deneyeceğim. ‘Beni bir tek sen geçebilirsin’ dedi.” ifadelerini kullandı.

“JÜBİLE FALAN İSTEMİYORUM”

“Galatasaray’ın bazı yönetim kurulu, genel kurul üyeleri beni sevmiyormuş gibi hissediyorum” diyen Turan “Çok kötü bir şey. Ben, Galatasaray’ı hep seveceğim. Taraftar benim canım. Genel kurul beni sevmiyor, niye bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı. Galatasaray’ı sevmenin bu kadar suç olduğu bir hayat olabilir mi? Son 2 maçı Aslantepe’de bile izlemedim, futbolu bırakıyordum ben. Jübile falan istemiyorum. Nezaket istemiyorum, Galatasaray başarılı olsun.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.