Usta sanatçıdan doktor şiddetine özel video

Posted by

Ünlü müzisyen, film yönetmeni ve yazar Zülfü Livaneli, Konya Şehir Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesiyle birlikte sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek için sosyal medya hesabından bir video paylaşımı yaptı.

“Bu son ağıt olsun… Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları anısına…” başlığıyla paylaşım yapan Livaneli paylaşımın altına şu notu düştü:

Ferhat Göçer’in kardeş gibi gördüğü ve ‘Sınıfdaşlarım’ dediği Çapa Tıp Fakültesi mezunları ile birlikte yaptığı görüşmelerin ardından ortaya bu beste çıkmıştır.

Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını anmak için besteye fikirleri ile destek veren Çapa’92 Mezunlar Grubu ile birlikte acıyı kelimeleriyle tarif eden Zülfü Livaneli olmuştur.

Çapa’92 Mezunlar Grubu, bu ağıt ile tüm hayatını kaybedenleri saygıyla ve minnetle anıyor…

Bu son ağıt olsun…”

Paylaşılan videoda ise şu sözlere yer verildi:

“Siperdir canları canlarımıza. Beyaz gömlekleri ve yüzlerine kan oturtan maskeleriyle. Altında soğuk zalim ışıkların ter döken, can verenler ve can verirken can bahşedenler. Çanakkale’de sipere girer gibi. Bir şafak hücumuna kalkar gibi yoğun bakıma girenler. Acımızı dindiren acı dinsin artık. Son bulsun bu ölümler. Size minnet sunmaktı niyetim. Ama yetmiyor ki sözler. Yetmiyor ki kelimeler…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.