Trabzon’da 3 kızını öldüren müezzinin yargılanmasına başlandı

Posted by

Trabzon’un Of ilçesinde geçen yıl 31 Ağustos’ta ilçenin Uluağaç Mahallesi’ndeki çay bahçesinde Of Müftülüğü’nde müezzin takımında çalışan Emre Göktaş, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayıp, 3 kızını öldürdüğünü söyledi.

İhbar üzerine bölgeye gelen sıhhat grupları, Yaren, Hiranur ve Elif Göktaş isimli kardeşlerin tabancayla başlarından vurularak öldürüldüğünü belirledi.

Göktaş kardeşler, Çaykara ilçesinde toprağa verildi. Olay yerinde hata aleti silahla yakalanan Emre Göktaş, tutuklandı.

Cezai ehliyeti tam çıktı

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında ‘alt soyu taammüden öldürme’ hatasından 3 sefer ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istediği ve İsimli Tıp Kurumu raporunda ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğu belirlenen Emre Göktaş hakkında dava açıldı.

Göktaş, Trabzon 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde birinci kere hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Emre Göktaş, tutuklu bulunduğu Iğdır S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada çocukların annesi Sibel Göktaş, şahitler ile taraf avukatları da hazır bulundu.

“Öldürme olayını ne formda gerçekleştirdiğimi ve ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum”

Duruşmada savunma yapan Emre Göktaş, olay anını hatırlamadığını anlatarak, “Böyle bir olaydan ötürü buraya gelmekten son derece pişmanım. Allah’tan affımı diliyorum. Eşimle geçimsizliğimizin kaynağı kendisidir. Ben daima yapan olmaya çalıştım. Çocukları orta ara annelerinden alıp köye götürerek gezdirip, tekrar teslim etmişliğim olmuştur. Olay günü fikrim çocukları gezdirmekti. Çocuklarla gezdik, dolaştık. Bunun dışındaki yaşananları hatırlamıyorum. Jandarmaya götürüldüğümü hatırlıyor lakin detayları hatırlamıyorum. Öldürme olayını ne formda gerçekleştirdiğimi ve ne saikle yaptığımı hatırlamıyorum. Evlendikten sonra ilaç kullanıyorum. Psikiyatrik rahatsızlığım var. İlaç kullanmamın sebebi çok gerilim ve hafıza kaybı kaynaklıdır” dedi.

“Çocuklarımı canice tasarlayarak öldürdü”

Anne Sibel Göktaş ise “Olaydan 1 ay evvel sanık hakkında mahkeme uzaklaştırma kararı vermişti. Çocukları meskenden 15.00 sıralarında almıştı. Aklıma makûs niyet gelmemişti. Ortadan 2 saat sonra abim arayarak, ‘Emre herkesi tehdit ediyor, kapını kilitle polisi ara’ biçiminde kelamlar söyledi. Polisi aradım, beni aldılar, hastaneye götürüp, sakinleştirici yaptılar. Daha sonra bana olayı anlattılar. Sanıktan şikayetçiyim. Çocuklarımı canice tasarlayarak öldürdü” diye konuştu.

Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, Emre Göktaş’ın tutukluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 25 Ekim’e erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.