Tecrübeli Analist: Bu Coin Çekilecek, Bu 2 Altcoin İse Ralli Yapacak!

Kripto para piyasası Fed’in erken faiz indirimlerini geri itmesiyle kan kaybetmeye başladı. Lider kripto Bitcoin 42 bin doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte bazı altcoin’ler sert satışlara tanık oluyor. Bu ortamda, 2018’deki ayı piyasası sırasında Bitcoin’in fiyat tabanını doğru bir şekilde belirleyen bir kripto analisti, Solana’da aniden düşüşe geçti. Öte yandan analist, 2 altcoin için güçlü yükselişler bekliyor.

Analist SOL için %10’dan fazla düşüş tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada hava aniden değişti. Yeni bir yükseliş ivmesi yakalamaya çalışırken, Fed faiz kararı sonrası satışlar gördü. Düşüşe geçen tokenlerden birisi de Solana oldu. Bluntz takma adlı tecrübeli analist, Solana’nın yedi günün en yüksek seviyesi olan 106 dolara yükseldikten sonra günlük grafikte birden fazla düşüş sinyali verdiğini söylüyor. Analiste göre, Solana bir dip yapmadan ve yükseliş trendini yeniden başlatmadan önce mevcut seviyelerden değerinin %10’undan fazlasını kaybedecek. Bu bağlamda Bluntz, altcoin için şu açıklamayı yapıyor:

Beş dalgalı yükseliş SOL için günlük olarak görülebilir ve düşüş eğilimli bir SFP (swing failure pattern) var. HTF (yüksek zaman dilimi) yapısı hala harika görünüyor. Ancak burada 80 dolarlara geri çekilirsek şaşırmayın.

Bluntz, analizlerinde dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini uyguluyor. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlık üç dalgalı bir düzeltme dönemine girmeden önce beş dalgalı bir yükselişten geçer. Grafiğine göre analist, SOL’un beş dalgalı bir ralliyi tamamladığını tahmin ediyor. Şimdi ise üç dalgalı bir geri çekilme sürecinde. Bluntz ayrıca, dünkü günlük mumun, SOL boğalarının fiyatları yükseltmeye çalıştığı ancak satış baskısıyla reddedildiği bir salınım başarısızlığı modeline benzediğini belirtiyor. Bu arada yazı sırasında SOL, günlük bazda %4,9 kayıpla 96,5 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde %12’nin üzerinde yükseliş kaydetti.

Bluntz, SEI için 1 dolarlık hedef belirliyor

Kripto analisti ayrıca Solana’nın rakibi Sei’nin (SEI) fiyat hareketine de bakıyor. Bluntz’a göre SEI, dört saatlik grafikte bir ABC düzeltmesini tamamladı. Şimdi ise SEI büyük bir dalgalanma için hazırlanıyor. Bu doğrultuda analist, “SEI bir haftadır dikey olarak birikiyor. Acele 1 dolara gönderin.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Bu arada, yazı sırasında SEI, günlük bazda %9,6 kayıpla 0,6378 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde %6,56 yükseliş gördü.

Analist bu altcoin için ralliler öngörüyor!

Son olarak Bluntz, meme coin’i dogwifhat (WIF) için ralliler öngörüyor. Analist, WIF fiyatının konsolidasyonunun bittiğini ileri sürüyor. Bu yüzden, yukarı yönde büyük patlamalara hazır olduğunu tahmin ediyor. Analist, “WIF ticaretinin bittiğini ve yukarı ve sağa doğru gittiğini düşünmediğinizi hayal edin.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Bu arada, yazı sırasında, WIF günlük bazda %14,74 kayıpla 0,2303 dolardan işlem görüyordu. Bunun yanına altcoin, haftalık grafiğinde yaklaşık %35 düşüş gördü. Analistin 1,40 dolarlık hedefine ulaşması WIF için yaklaşık 7X yapması anlamına gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx