Masterchef Yarışmacısından Gözyaşlarına Boğan Haber! Hamza Mercimek Böbreklerini Kaybetti

Posted by

Acun Medya tarafından TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan reyting rekortmeni yemek müsabakası Masterchef’te dün akşam yaşananlar izleyenleri ıstıraba boğdu. Ekran başındakiler stüdyoda yaşananlar nedeniyle gözyaşlarına hakim olamadı.

Masterchef’in dün akşam yayınlanan kısmında, programa katılan 2021 yılındaki yarışmacılar, önlüklerini yeni dönemde yer alacak yarışmacılara teslim etmek konuk oldu. Önlüklerini yeni dönemde yer alacak yarışmacılarına devretmek için stüdyoya gelen yarışmacılar ortasında Hamza Mercimek’in yer almaması dikkatleri çekti.

Hamza’nın yakın arkadaşı Burcu, Hamza hakkındaki açıklamalarıyla geceye damga vurdu. Hamza hakkında üzen haberi veren Burcu’nun açıklamaları sonrasında Masterchef heyet üyeleri Hamza ile görüşmek istedi.

BÖBREKLERİ İFLAS ETTİ

Burcu, Hamza’nın böbrek yetmezliğiyle çaba ettiğini açıkladı. Burcu’nun açıklamaları sonrasında stüdyo adeta buz kesti. Hamza’nın durumu karşısında şaşkına uğrayan Masterchef heyet üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, yarışmacıyla görüşmek istedi. Programa konutundan manzaralı olarak bağlanan Hamza, böbreğindeki ağrı yüzünden hastaneye gittiği ve iki böbreği iflas ettiği için diyalize bağlanacağını öğrendiğini anlattı.

ANNESİ BÖBREĞİNİ VERECEK

Annesinin kendisine böbreğini vereceğini söyleyen Hamza Mercimek, “Haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyorum. Tedavisi olan bir şey. Annem beni doğurdu, annem bana can verecek. Böbreğinin birini bana veriyor. Ameliyat hazırlıklarına başladık. İnşallah hoş olacak” dedi.

Hamza Mercimek’i kelamları karşısında duygulanan şefler ve yarışmacılar gözyaşlarına hakim olamadı. Programın akabinde Instagram hesabından diyalize bağlandığı anlarda çekilen bir fotoğrafını paylaşan Mercimek, “Herkese iletilerinden ötürü çok teşekkür ederim. Ben düzgünüm ve daha yeterli olacağım” diye konuştu.

MASTERCHEF HAMZA KİMDİR?

2021 yılında Masterchef ana takımında yer alan Hamza Mercimek müsabakaya Istanbul’dan katılmıştı.
ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra liseye başlayan Hamza Mercimek, mutfağa olan sevgisinden dolayı, liseyi yarıda bıraktı. Aslen Bolu doğumlu olan yarışmacı Karaköyde çalışıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.