Komşusunu öldürdüğü savıyla yargılanan kreş öğretmenine istenen ceza!

Posted by

Sanık Aytar, hatasız olduğunu ileri sürerek, “Öldüren ben değilim, gerçek fail dışarda” dedi. 

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Beğenilen Aytar getirildi. Öldürülen Gülcemal Çoşar’ın ailesi ve taraf avukatları katıldı. 

Duruşmada şahit olarak dinlenen Orhan Çoşar, cinayetten sonra olay yerinde polisle birlikte arama yaptıklarını ve büyük amcasının eşi olan Gülcemal Coşar’ın bileziklerini, sanığın oturduğu apartmanın arka çaprazında bulunan binanın bahçesinde beyaz bir poşet içinde bulduklarını anlattı. Çoşar, buldukları poşeti polisin açtığını da belirtti. 

MÜTALAADA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ 

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan savcı, olay günü sanığın, maktulün kolundaki bilezikleri yağmalamak emeliyle meskenine girdiğini, evvel tülbentle öldürmeye çalıştığını belirtti.

Kolundaki bilezikleri çıkartarak, üzerine yanıcı, yakıcı husus döktüğünü tabir eden savcı, daha sonra ateşe vererek, yanar vaziyette bıraktığını bildirdi. Sanığın alıp oradan ayrıldığı bileziklerin, poşet içerisinde dışarda boşluk bir alanda bulunduğu da aktarıldı. 

Mütalaada sanığın ‘Tasarlayarak, canavarca hisle yahut eziyet çektirerek, bir cürmü gizlemek, kanıtlarını ortadan kaldırmak yahut işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak gayesiyle taammüden öldürme’ ve ‘Nitelikli yağma’ hatalarından ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

“YAPMADIĞIM BİR ŞEYDEN ÖTÜRÜ YARGILANIYORUM 

Sanık Beğenilen Aytar savunmasında, “Ben mütalaayı kabul etmiyorum. Yapmadığım bir şeyden ötürü yargılanıyorum. Her gelen şahit maktulün söylediği sözleri lisana getiriyor. Maktul yaşamadığı için natürel ki de ispatlayamıyorum. Fakat ben bu cürmü işlemedim. Maktulü öldüren kişi ben değilim. Gerçek fail dışarda. 1 yıl 2 ay 8 gündür yatıyorum. Yapan her kimse dışarda elini kolunu sallayarak geziyor. Gülcemal Coşar’ın konutunda, torunlarının arkadaşının da parmak izi çıktı. Benim o meskene çay kahve içmeye gittiğim söyleniyor, pekala niçin parmak izim çıkmıyor. Hakkımda hiçbir kanıt olmadan yargılanıyorum” dedi. 

“BENİM ANNEM MAZLUM” 

Maktulün kızı Dilek Kurt duruşma salonundan çıkarken sanığa “Cezanı çekeceksin. Benim annem mazlum” diye bağırırken oğlu İbrahim Kerem Coşar ise “Senin yatacak yerin yok. Gün ışığı görmeyeceksin” diye konuştu. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına, avukatının da mütalaaya karşı savunma hazırlaması için müddet vererek duruşmayı erteledi.  

İDDİANAMEDEN 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen iddianamede Beğenilen Aytar’ın maktule Gülcemal Çoşar’ın konutuna fatura götürmek mazeretiyle orta ara girdiği kaydedildi. Olay günü şüphelinin maktulün kolundaki bilezikleri almak için konuta girdiği, evvel tülbentle boğmaya çalıştığı ve kolundaki bilezikleri zorla aldığı belirtildi.

Şüphelinin bilezikleri aldıktan sonra, yanıcı unsur dökerek Gülcemal Çoşar’ı ateşe verdiği belirtildi. Yanar vaziyette bıraktığı bayanın bilezikleriyle olay yerinden ayrıldığı bildirildi. Yapılan aramalarda bileziklerin boş bir toprakta poşet içerisinde bulunduğu da kaydedildi.

Gözde Aytar hakkında ‘Yanıcı unsur kullanarak kişiyi taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi. Ayrıyeten ‘Yağma’ cürmünden da 10 yıldan 15 yıla kadar mahpusu istendi.  

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.