Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu baş başa ne konuştu?

Posted by

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştüğu tez edildi.

İmamoğlu’nun Kurban Bayramı’nın birinci günü megakentteki ağır yağışa tatilde yakalanmasının rahatsızlığa neden olduğunu, fakat bunun yapılan görüşme ile birlikte geride kaldığı belirtildi. 

Halk TV müellifi İsmail Saymaz, “Gerilim yerini bahar havasına bıraktı” diyerek, detayları şöyle anlattı:

“Kılıçdaroğlu, onarım çalışması tamamlanan Yerebatan Sarnıcı’nın açılışına katıldı ve İmamoğlu’nu övdü. ‘İstanbul’un sırtında bir hançer var ve o hançeri çıkarmak için büyük bir özveriyle çalışan büyükşehir belediye liderimiz var’ dedi.

İBB Başkanı’na sahip çıkan Kılıçdaroğlu, ‘Afet evvelce haber vermez. Belediye liderleri tatilde olabilirler. Bunlar birer insan’ diye konuştu.

Kılıçdaroğlu bir gün sonra da İBB’nin Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası’nın açılışına gitti.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na iltifat ederek, şunları söyledi:

‘Şu anda burada olmanızın Türkiye’ye bir bildiri olduğunu düşünüyorum. Bütün açılışlarımızı sizinle yapmak istiyorum. Vaktinizin yarısını İstanbul’a ayırmanızı istiyorum’

Kılıçdaroğlu iltifatı karşılıksız bırakmadı. Akabinde fabrika gezildi. İmamoğlu, ekmeği bölerek Kılıçdaroğlu’na verdi. CHP’de sevinç yaratan parti içi birlik manzarasının devamı da var.

‘BEN SİZİN EN YAKIN YOL ARKADAŞINIZIM’

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü. Birçok husus ele alındı. Tabi cumhurbaşkanlığı adaylığı da…

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi: ‘Ben sizin en yakın yol arkadaşınızım. Yürüdüğünüz yolda size her türlü dayanak olmakta benim yanıma hiç kimse yaklaşamaz.’

‘İMAMOĞLU’NUN BİR ADIM GERİ ÇEKİLDİĞİ VE KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA DAYANAK VERDİĞİ SÖYLENİYOR’

İmamoğlu’na yakın çevreler, İBB Başkanı’nın hem Muharrem İnce’nin harikulâde kurultay imzası topladığı günlerde hem de Canan Kaftancıoğlu’nun ikinci kere aday olduğu İstanbul Kongresi’nde Kılıçdaroğlu’nun istediği istikamette hareket ettiğini hatırlatıyor.

Bu görüşme İmamoğlu’nun bir adım geri çekildiği ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına takviye verdiği biçiminde yorumlanıyor”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.