Kazımcan Karataş evvel Eyüpspor’a, sonra Galatasaray’a…

Posted by

Altay’ın genç savunma oyuncusu Kazımcan Karataş, Galatasaray’a Eyüpspor üzerinden transfer olacak. 19 yaşındaki savunmacının transfer maliyeti, bonuslarla birlikte 28 milyon TL’yi bulacak.

Spor Toto 1’inci Lig takımlarından Altay’ın yıldız adayı Kazımcan Karataş, Eyüpspor kanalıyla Galatasaraylı olacak.

Kazımcan’ın bugün Eyüpspor’la mukavele imzalayıp, daha sonra kiralık olarak Galatasaray’a transfer olacağı öğrenildi. İsmi Üstün Lig ve Avrupa kulüpleriyle anılan 19 yaşındaki sol bek Kazımcan’ın tekrar 1’inci Lig’de uğraş eden Eyüpspor’la 5 yıllık kontrat imzalayacağı, akabinde 2 yıllığına Galatasaray’a kiralanacağı tabir edildi. Altay ve Eyüpspor idaresinin bugün resmi imzaları atması bekleniyor.

BONUSLARLA 28 MİLYON TL…

İzmir temsilcisinin bu transferden 20 milyon TL bonservis fiyatı olmak üzere, bonuslarıyla birlikte 24 milyon TL’ye yakın gelir elde edeceği, ayrıyeten Kazımcan’ın bir sonraki transferinden yüzde 20 hisse alacağı bildirildi.

Kazımcan’ın sözleşmesinde maç oynama sayısı ve A Ulusal Takım’a davet edilme durumuna nazaran Altay’ın ve oyuncunun bonus kazanacağı tabir edildi. Altay’ın bu transferden brüt yararının 28 milyon TL’yi bulduğu kaydedildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.