İtalyanlar yeni başantrenör için anket başlattı! Santarelli damgası

İtalya ülke takımları sezonunda büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Egonu kriziyle uzun süre boğuşan İtalya gelen başarısız sonuçların ardından başantrenör Mazzanti ile yolları ayıracak. İtalyan basını anket başlatırken Guidetti ve Santarelli adaylar arasında gösterildi. Haberde Santrelli’den övgüyle bahsedildi.

İTALYA OLİMPİYAT BİLETİ ALAMADI
İtalya, Polonya’da oynanan olimpiyat eleme maçlarında başarısız oldu. Olimpiyat kotası için son maçta Polonya ile karşılaşan İtalya sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Başnatrenör Davide Mazzanti konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Pek çok şeyle, pek çok sürprizle, pek çok keşifle ve bazen de pek çok belirsizliklerle dolu bir yaz oldu. Örneğin fiziksel problemlerle noktalanan VNL’i düşünüyorum. Süreç açısından yoğun ve güzel bir yazdı ama sonuçlar açısından zayıftı çünkü tüm çabalara rağmen VNL, Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Elemeleri’nde istenilen sonuçları vermedi. Benim işim sonuçlarla değerlendirilir, bunun farkındayım ve bu yüzden sezonu değerlendirmekte zorlanıyorum çünkü birlikte yaptıklarımızın zenginliği sonuçların yetersizliğiyle çatıştı.

MAZZANTI İLE YOLLAR AYRILDI
İtalyan medyasından çıkan haberlere göre başarısızlığın ardından İtalya milli takımı, Davide Mazzanti ile yollarını ayırdı. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor. İtalya Federasyonu yeni koç olarak ilk seçimi Julio Velasco ile görüşmelere başladı.

VELASCO: BENİ KİMSE ARAMADI
Bu haberlerin ardından yeni başantrenörün kim olması konusunda yoğun tartışmalar yaşanıyor. Konuyla ilgili Julio Velasco kendisine yöneltilen soruya şu yanıtı verdi: Bu sabah kendimi tüm gazetelerde ve internet sitelerinde İtalyan kadın milli takımının yeni koçu olarak buldum. Kimsenin bana bu görevi teklif etmek için telefonla bile ulaşmamış olması çok yazık. Bu durum beni şu anda yaptığım işlerde zora sokuyor ve aynı zamanda ciddi bir şekilde sportif yolunu planlayan UYBA Volley Busto Arsizio kulübünü de zora sokuyor.

İTALYAN BASINI ANKET BAŞLATTI
Volleynews’in haberinde yeni başantrenör için anket açıldı. Santarelli, Gudetti ve Velasco aday gösterildi. ‘İtalya’nın yeni başanrenörü kim olsun istersiniz?’ başlıklı haber-ankette şu ifadeler kullanıldı:
Geçtiğimiz pazar büyük olasılıkla başantrenör Davide Mazzanti’nin mavili “sezonunun” sona erdiği gündü. Yeni dönemde kadın milli takımına liderlik edecek isim, Paris 2024 Olimpiyatları için mücadele edecek. Şu anda UYBA Volley Busto Arsizio’yu çalıştıran efsane başantrenör Julio Velasco’nun ismi yüksek sesle anılıyor.

‘TÜRKİYE’NİN BAŞINDAKİ ‘KRAL MİDAS’
Haberde Velasco’nun yanı sıra diğer adaylardan bahsedilirken Santarelli hakkında övgü dolu sözlerle bahsedildi, ‘Voleybol camiası, Velasco haricinde 2022’de Sırbistan ile dünya şampiyonu olan, VNL’de ve Avrupa’da zaferden yeni çıkmış, Türkiye’nin başındaki “Kral Midas” Daniele Santarelli ve Guidetti’yi takımın başında görmeyi hayal ediyor. Guidetti aynı zamanda VakıfBank’ın başarılarının büyük mimarı’

Yapılan anket için ise;, “Şu anda kimin “çoğunluğa” sahip olduğunu anlamak için, kadın milli takımının bir sonraki teknik direktörünün kim olacağını “sormuyoruz” , ancak seçim hakkı verildiğinde kimi görmek istediğinizi soruyoruz” ifadeleri kullanıldı.

OY VERENLERİN YARISI SANTARELLI’Yİ İSTİYOR
Yapılan oylama devam ederken oy verenlerin yarısı Santarelli’den yana seçim yaptı. VakıfBank ve Sırbistan Milli Takımı’nı çalıştıran Giovanni Guidetti yaklaşık yüzde 31 oy aldı. Takımın başına geçeceği konuşulan Velasco yaklaşık yüzde 12 ve takımın hali hazırda hocası Mazzanti ise yüzde 7 oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx