İŞKUR üzerinden 1180 ofis memuru alımı! KPSS puanı olmadan müracaat yapılabilecek

Posted by

İŞKUR tarafından listelenen ilanlara nazaran, 1180 kişilik ofis memuru alımı yapılacak. Müracaat yapacak adayların en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak üzere kriterleri taşımaları gerekmektedir. Adaylardan KPSS koşulu aranmayacak olup kelamlı mülakat sonucunda alımları yapılacaktır. Adaylar, haberimizin içerisinde yer alan ‘’Başvuru’’ linkine tıklayarak istedikleri ilana müracaat yapabilir yahut CV’lerini ilgili üniteye yollayabilir. 

Hangi Kentlerde Alım Yapılacak?

ANTALYA İSTANBUL İZMİR ESKİŞEHİR
KIRŞEHİR ÇORUM BURSA MERSİN
SAKARYA KOCAELİ ADANA HATAY
BARTIN SAMSUN ISPARTA AMASYA
MANİSA ANKARA TOKAT AYDIN
KÜTAHYA BALIKESİR MUĞLA TEKİRDAĞ
ÇORUM GAZİANTEP KAYSERİ SİVAS
KÜTAHYA SAKARYA YALOVA DENİZLİ
AKSARAY  TRABZON KONYA ELAZIĞ
OSMANİYE ORDU ERZURUM ZONGULDAK
AFYON NİĞDE GAZİANTEP ÇANAKKALE

 

Müracaat Kaideleri Neler?

İŞKUR’dan müracaatları kabul edilen ofis işçisi ilanına müracaat yapacak adayların aşağıdaki kuralları taşımaları gerekmektedir.

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  2. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

  3. Kurumların belirlediği özel kaidelere sahip olmak,

  4. Sıhhat sorununun olmaması,

  5. En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

  6. İlanların özel müracaat kaidelerinde yer alan yaş aralığında olmak,

  7. Office programlarına hakim olmak,

  8. Güler yüzlü olmak.

Ofis Memuru Ne İş Yapar?

Ofis memuru, ofis ve ofis üzere ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi bağlantı ve yazışma işlerinin birçok kısmını üstelenen bu şahıslar, birebir vakitte firmanın dışa açılan yüzü olarak da vazife yapabilirler. Ofis memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları şahıslardan; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen konuk ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla ilişkiyi oluşturmak üzere işleri yerine getirmelerini beklerler. Ofis memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına nazaran değişiklik gösterebilmektedir. Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı ofis işçisinin lisan bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak bireylerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Ofis memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; faal olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Grup çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan bireylerin, ofis memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir.

Müracaatlar Nasıl Yapılacak?

İŞKUR tarafından yayımlanan ofis memuru alımı ilanlarına müracaat yapmak için, İŞKUR’un üye profiline e-Devlet üzerinden online olarak kayıt girerek yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında müracaat yapmak için aşağıda yer alan irtibata giriş yaparak size uygun vilayet ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve müracaat süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MÜRACAAT EKRANI

İŞKUR Kayıt Süreci Nasıl Yapılır?

İş aramanın birinci adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak yahut şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zaruridir. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve yanlışsız bilgilerin bulunması mecburidir. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum işçisi aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve yanlışsız olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde hayli değerlidir. Bu nedenle, lütfen şahsî, irtibat, eğitim, meslek ve öbür bilgilerinizi tam ve gerçek olarak sisteme giriniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.