İlhan Palut, Abdülkerim Bardakcı’nın kadroda kalmasını istiyor

Posted by

Konyaspor’da gündemi Abdülkerim Bardakcı oluşturuyor. Anadolu grubunun teknik direktörü İlhan Palut, Lig Radyo Genel Yayın Direktörü Mehmet Ayan’a yaptığı açıklamada, Abdülkerim için ekipte kalması istikametinde rapor sunduğunu belirtti. Fakat Palut, her halükarda A ve B planlarının hazır olduğunu da kelamlarına ekledi.

İLHAN PALUT’TAN ABDÜLKERİM BARDAKCI AÇIKLAMASI

Süper Lig’de uzun mühlet şampiyonluk yarışında olan ve ligi 3. bitirerek Avrupa bileti alan Konyaspor’un başarılı hocası İlhan Palut, transfer sürecine dair değerli kelamlar söyledi. Palut yaptığı açıklamada, “Yönetime Abdülkerim Barcakcı’nın grupta kalmasını istediğimi söyledim. Kim istemez bu oyuncuyla devam etmeyi? Oyuncuların da bir meslek planlaması vardır, onların da maksatları gayeleri var. İdarenin transfer görüşmeleri olduğunu biliyorum. İlhan Palut açısından iki plan var. Bir Abdülkerim’li plan bir de Abdülkerim’siz plan var. Ben de taraftarlar üzere süreci takip ediyorum” ifadelerini kullandı.

ABDÜLKERİM İÇİN TRANSFER SAVAŞI

Gösterdiği performansla Üstün Lig devlerinin radarına giren Abdülkerim Bardakcı, döneme adeta damga vurdu. Lig devam ederken 4 Büyüklerle ismi anılmaya başlayan Abdülkerim için dönemin sona ermesinin akabinde adeta transfer savaşları başladı. Artık gözler Konyaspor idaresinde.

AMIR HADZIAHMETOVIC, İLHAN PALUT İLE BAMBAŞKA

Takımın başına geçtikten sonra apayrı bir Konyaspor izlettiren İlhan Palut ile birlikte kişisel olarak oyuncu performansları da doruğa ulaştı. Bu oyunculardan biri de Amir Hadziahmetovic. Amir’in son 1.5 yılda performansında tavan yaptığını belirten Palut, bunun sebebinin sistem olduğunu belirtti.

İlhan Palut kendisinden evvel geride bekleyen, kompakt, atak sayısında epeyce kısır bir Konyaspor olduğunu belirtirken, kendilerinin bu dataları tam bilakis çevirdiğinden bahsetti.

Bu durumun futbolcuların kişisel performanslarını artırdığını belirten başarılı hoca, Amir Hadziahmetovic’in bu isimlerin başında geldiğini söyledi ve 25 yaşındaki futbolcunun Türkiye’nin en âlâ orta saha oyuncusu olduğunu belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.