HAVA DURUMU I Bugün hava nasıl olacak? 7 Eylül Çarşamba hava durumu

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve doğu bölümlerinin modüllü yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop, Artvin, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van’ın doğu ilçelerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 7 Eylül 2022…

7 Eylül 2022 Çarşamba hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik olmayacağı; kuzey, iç ve doğu kesitlerde mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altında, başka yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği iddia ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesitlerde güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzeyli istikametlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR KUVVETLİ

RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgârın; Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzeyli taraflardan, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.