Gaziantep’te bebeklerini çöpe bırakan anne ve baba tutuklandı

Posted by

12 Eylül 2022’de Gaziantep’in Şahinbey ilçesi kırsal Kale Mahallesi’nde meydana gelen olayda, çöp atmak isteyen vatandaşlar, çöplerin ortasında poşete sarılmış bir bebek olduğunu fark etmiş ve ihbar üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları, poşete sarılarak çöpe bırakılan erkek bebeğin öldüğünü belirlemişti.

Özel grup kuruldu, 800 saatlik kamera incelemesi yapıldı

Yaşanan olay sonrası Gaziantep Vilayet Jandarma Komutanlığı gruplarınca, bebeği çöpe bırakan zanlıları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatıldı. İsimli makamların koordinesinde olayı aydınlatmak için özel takım kuruldu. Kurulan özel grubun yaptığı 800 saatlik kamera incelemesi ve Kale Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda olayla ilgili 3 kuşkulu tespit edildi.

Bebeği çöpe bırakanlar anne ve baba tutuklandı

Jandarma grupları, olayla ilgili olduğu belirlenen 3 zanlıyı yakalamak için operasyon başlattı. Şüpheliler, 14.09.2022 günü yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan ikisinin bebeğin anne-babası olduğu ve çöpe bebeği onların bıraktığı belirlendi.

İHA’nın haberine nazaran, bebeğini çöpe bırakan anne ve baba, çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Diğer kuşkulu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hür bırakıldı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.