Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

Posted by

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemize yeni eserler ve hizmetler kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Asıl olan gönüllerin fethedilmesidir. 29 Mayıs 1453’ü maziden adiye kurduğumuz köprünün en kıymetli ayaklarından biri olarak görüyoruz. Fethin bağrında açılan yarayı hamd olsun kapattık. Boynu bükük, gözü yaşlı mahzun Ayasofya, salavatıyla İstanbul’un kalbinde yükselen bir sancak olarak yer almıştır. 

“BUNLAR UYGAR DEĞİL”

Ortadan geçen onca asra karşın İstanbul abide yapıtları ile şairlerin ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. İşte Çamlıca zirvesi, evvelden neydi kirlilik abidesiydi, bir rezaletti. Burada bir etraf katliamı var diyen olmadı. Fakat biz geldik tüm demir yığınlarını kaldırdık ve harika bir eser olan Çamlıca Kulesi’ni diktik. Artık her kökten insanın dünyanın dört bir yanından gelip İstanbul’da okumayı, yaşamayı tercih etmesi kıymetlidir. Ancak ana muhalefet ne diyor bunları biz göndereceğiz diyor. Bunlar uygar değil, bunlar gayrimedeni. İstanbul’a borcumuzu ödeyemeyiz. 

“BİZE YAKIŞANI YAPTIK”

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi insanımıza hizmet verecektir. Şu anda ekran başında dinleyen milletime sesleniyorum, biz Atatürk Havalimanı’na 1006 odalı kent hastanesi yaptık, hem de 3 ayda yaptık. Bize yakışan budur, biz ana muhalefetin af edersiniz hal binasını pastane diye aldatma kederi içerisinde değiliz. Onlara o yakışır bize de 3 ayda bu hastaneyi yapmak yakışır. Bu hastanenin içinde tüm teçhizatlarıyla yaptık. Sancaktepe’de yeniden birebir oda sayısına sahip kent hastanesini yaptık. Tabi bunlarla yetinmeyeceğiz. Her ikisinde de havaalanı var, hani yurtdışında vefata terk edilen vatandaşlarımız var ya. İşte bu entübe artık kurtulmaz dedikleri bireyleri biz ülkemize getirdik ve tedavileri burada devam ediyor. Allah’ın verdiği ömrü kimse bir an öne alamaz. Dün yeni bir haber daha geldi, tekrar Almanya’da. Bir hastamız var ve bakanımız onu takip ediyordur. 

“AHLAKLARINI KAYBETMİŞLER”

560 bin kişinin iştirakiyle gerçekleştirdiğimiz fetih kutlamaları Kılıçdaroğlu, bunları görsün. Palavra ve iftira ile millet bahçesi nedeniyle bize saldıranlara karşılığı pazar günü verdik. Dünyanın hiçbir yerinde bu türlü bir yeşil alan kazandıracak aklı başında tek bir kişi bulamazsınız. Ülkemizde birileri bu türlü bir hizmeti daha siyasi hasımlık materyali haline getirecek kadar ahlaklarını kaybetmiştir. Bunlar bizim her adımımızda karşımıza dikildiler. Beklerdik ki birebir çevreler Atatürk Havalimanı konusunda yanımızda olsun. 

Önümüzdeki fethin yıldönümü merasimini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımlarında yaparak bunlara karşılığı vereceğiz. Böylesine değerli bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum.

Kılıçdaroğlu, Van’da terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor. 

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.