CHP’li Serkan Topal’dan Ümit Özdağ’a: ‘Türkiye’nin çakma milliyetçilere muhtaçlığı yok’

Posted by

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, sondaki kaçak geçişlere dikkat çekmek için Hatay’a gideceğini duyurmuştu. Özdağ’ın kente girişi Valilik kararıyla engellendi.

Özdağ’ın kente alınmadığı saatlerde, AKP Bayan Kolları Hatay Vilayet Başkanlığı’nın toplumsal medya hesabından paylaşılan bir fotoğraf dikkat çekti. Fotoğrafta CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın AKP Hatay Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret ettiği görülüyordu. 

Özdağ bunun üzerine bu paylaşımı Twitter hesabından alıntılayıp CHP’li Serkan Topal’a “Sayın Serkan Topal limon sarısı size inanın çok yakışır. Ekip elbise olarak deneyin” diye seslendi.

“ÜZERİMDEN YAPTIĞINIZ PROVOKASYONUNUZU REDDEDİYORUM”

Ümit Özdağ’ın bu yorumuna CHP’li Serkan Topal’dan sert cevap geldi. Topal, Özdağ için “çakma milliyetçi” tabirini kullandı.

Topal’ın kelamları şöyle:

“Sayın Özdağ; Barış ve Kardeşliğin Kenti Hatay’da, sıkıntıların tahlili noktasında parti ayrımı yapmaksızın her parti ile görüşmeler yaparız. Siz bunu anlayamazsınız.

Çok evvelce planlanmış ziyaretimi, popülist siyasetinize alet etmeniz fakat sizin gibilere yakışır.

Sizinle hiçbir ilgisi olmayan bir mevzuda yorum yapmanız, siyasi nezaketsizlik bir yana akademik birikiminize de yakışmamıştır.

Hatay’a girişinizin engellenmesini elbette ki onaylamıyoruz. Size Hatay’da “Limonlu” çay ikram etmek isteriz.

Unutmayınız ki; Türkiye’nin çakma milliyetçilere değil gerçek yurtseverlere muhtaçlığı vardır.

Akademik ve siyasi birikiminizi toplumsal medya üzerinden etkileşim almaya değil de Milletimizin gerçek sıkıntılarına adamanızı temenni ediyorum. Benim üzerimden yapmış olduğunuz yakışıksız provokasyonu reddediyor, takdiri milletimize bırakıyorum.

Ayrıca, sayesinde milletvekili olduğunuz arkadaşlarınızı terk ederek VEFASIZLIK abidesi olmakta size çok yakışıyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.