Ceyda Düvenci açıkladı: TV dizilerinden neden ayrıldı?

Posted by

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Oyuncu Ceyda Düvenci, çıkardığı ‘Balköpüğü’ isimli bir kitap serisinin imza etkinliğinde sevenleriyle buluştu.

Oyunculuk mesleği ve özel hayatıyla alakalı açıklamalarda bulunan Ceyda Düvenci, TV dizilerindeki çalışma şartlarını eleştirdi.

Kızı Melisa’nın serebral palsi hastası olduğunu söyleyen Düvenci, “Kızım Melisa, doğar doğmaz beyin kanaması yüzünden serebral palsi hastası oldu. Bu mevzuda eğitimler alıyorum ve seminerlere katılıyorum. Melisa yeterli ki benim kızım olmuş. Hayata dair ondan çok şey öğrendim. Onun hayatını en güzel hale getirip ölmek istiyorum. Tek endişem bunu başaramamak” dedi.

“BENİM DE İNİŞ ÇIKIŞLARIM VAR”

Bir izleyicinin özel ihtiyaçlı çocuğu olduğunu ve artık başa çıkamadığını söylemesi üzerine Düvenci, “Ben de her şeye yetemiyorum. Benim de iniş çıkışlarım var. Siz zihinsel olarak kendinizi dövmeye alıştığınız için söylüyorsunuz bunları. Kızım için yapmak isteyip yapamadığım çok şey var” diye konuştu.

“ÇOCUĞUNUZU VE HAYAT KAİDELERİNİZİ HİÇBİR HALDE DİĞERİYLE KIYASLAMAYIN”

İnsanın nefret biriktirmesinin çok kolay olduğunu söyleyen Düvenci, “Çocuğunuzu ve hayat kurallarınızı hiçbir formda diğeriyle kıyaslamayın. Yapabildiğinize ve katkılarınıza odaklanın. Beni toplumsal medyadan takip edecekseniz olumlu bakacaksınız takip edin. Toplumsal medyada gördüğünüz şahısları çok yeterli tanıdığınızı düşünüyorsunuz. Lakin biz size hayatımızla ilgili ne kadar alan açıyorsak siz o kadar biliyorsunuz. Siz hayatınıza bakın. Kendinize, ailenize vakit ayırın. Kendinizi yeterli etmek istiyorsanız dünya size bunu sunuyor. Yapabilirsiniz, buna inanmanız lazım” tabirlerini kullandı.

“ÇALIŞMA KOŞULLARINI UYGUN BULMUYORUM”

Oyunculuğa devam ettiğini söyleyen Düvenci, TV dizilerindeki çalışma şartlarını ise eleştirdi. Düvenci, “TV dizilerindeki çalışma koşullarını uygun bulmuyorum. Haftanın 6 günü 15 saat çalışmayı kendime uygun bulmadım ve bu alandan ayrılmayı uygun gördüm. Müelliflik, sunuculuk yaparak çalışmalarıma devam ediyorum” dedi.

Ceyda Düvenci, gençler ve çocukların yalnızca bedensel istismara değil, ruhsal istismara karşı da koymaları gerektiğini vurguladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.