Çadır alanını sel bastı, 30 kişi canını güç kurtardı

Posted by

Kayseri’de akşam saatlerinden itibaren tesirli olan sağanak yağış nedeniyle tarım personellerinin kaldığı çadırları sel bastı. Çadırlarda kalan 30 kişi canlarını kurtarırken, süreksiz olarak lojmana yerleştirildi.

Öte yandan Yahyalı ilçesinde bir mahalleye sel suları nedeniyle ulaşım sağlanamazken yolda mahsur kalan 10 araç ise AFAD grupları tarafından kurtarıldı.

Akşam saatlerinden itibaren tesirli olan sağanak yağış nedeniyle kentin birçok bölgesinde sel meydana geldi. Yahyalı ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle Derebağ yolu ulaşıma kapanırken, yolda mahsur kalan 10 araç ve kayıp ihbarı yapılan 1 kişi gruplarca kurtarıldı. Ayrıyeten Güneşli ve Gömeç mahalleleri ile Sarıoğlan ilçesine bağlı Ömürlü mahallesinde de sel suları vatandaşlara sıkıntı anlar yaşattı. Sel sularına kapılan bir araç, dereye düşmekten son anda kurtuldu.

İHA

İŞÇİLERİN KALDIĞI ÇADIRLARI SEL BASTI

Öte yandan Sarımsaklı mahallesinde Şanlıurfa’dan gelen tarım çalışanlarının kaldığı çadırları da sel bastı. Çadırlarda kalan 30 kişi sel sularından kurtarılarak eski sıhhat ocağının lojmanlarına yerleştirildi.

AFAD, İnsanı Yardım Vakfı ve Anda Arama Kurtarma takımları, tarım personellerine başta battaniye olmak üzere muhtaçlık gereçleri dağıttı. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.