Biden’ın Başdanışmanı Fauci’yi öldürmekle tehdit eden şahsa mahpus cezası

Posted by

Maryland Federal Mahkemesi’nde görülen davada, 56 yaşındaki Thomas Patrick Connaly, federal yetkililere ziyan vermekle tehdit kabahatinden 37 ay mahpusa mahkum edildi.

Conally savcılarla yaptığı mutabakat doğrultusunda, İsviçre merkezli şifreli bir elektronik posta hizmeti aracılığıyla Kovid-19 salgını sırasındaki siyasetleri nedeniyle Fauci ve ailesine, ziyan verme ve öldürme tehdidi içeren bir dizi e-posta gönderdiğini kabul etti.

Tehdit etti

Mahkemede dava evrakındaki Conally’nin Fauci’ye yönelik,Umarım bugün ifşa ettiğin şeytani kafana kurşunu yersin” veya “Sen ve tüm ailen sokağa çıkarılacak, dövülerek öldürülecek ve ateşe verilecek. biçimindeki sözleri örnek gösterildi.

“Yasalara nazaran sonuna kadar yargılanacak”

ABD’nin Maryland Bölgesi Başsavcısı Erek L. Barron, karardan sonra yaptığı açıklamada, Herkesin tıpkı fikirde olmama hakkı var, fakat federal bir yetkilinin hayatını tehdit etme hakkı yok. Bunun üzere tehditler, kanunlara nazaran sonuna kadar yargılanacak. dedi.

Batı Virginia eyaletinde geçen yıl gözaltına alınan Conally’nin, Fauci’nin yanı sıra Sıhhat Bakanlığı ile Ulusal Sıhhat Enstitüsünde vazifeli birtakım yetkililere de misal içerikli tehdit e-postaları gönderdiği kaydedildi.

Fauci, Kovid-19 salgını periyodunda en fazla öne çıkan yetkililerden biri oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.